Kompleksowość i profesjonalizm

Sucha zabudowa poddasza

Poddasza pod skosami dachu w domach jednorodzinnych zwykle wykańczane są w systemie suchej zabudowy poddasza. W jego skład wchodzi warstwa termoizolacyjna oraz stelaż, do którego w odpowiedni sposób przytwierdzane są płyty kartonowo gipsowe.

Warto jest powierzyć zabudowę poddasza fachowcom, unikniesz dzięki temu niepotrzebnych błędów, które potem latami kłują w oczy

Estetyka przede wszystkim

Należycie zabudowane poddasze daje dodatkową przestrzeń do wykorzystania w domu. Do jego wykonania stosuje się płyty kartonowo gipsowe przymocowane do stelaża stalowego lub drewnianego, które umożliwiają najlepsze spasowanie do konstrukcji więźby dachowej.

Rzadziej stosowaną alternatywą dla płyt kartonowo gipsowych w zabudowie poddasza są płyty OSB lub boazeria drewniana.

Strych czy poddasze?

Czy każde poddasze nadaje się do adaptacji?

Adaptacja poddasza w domu jednorodzinnym jest wykonalna w zdecydowanej większości przypadków, lecz czasami wymaga zbyt dużych nakładów pieniężnych lub są obstrukcje natury czysto technicznej.

Pomieszczenie musi mieć należytą wysokość (przynajmniej 2,20 m) – spełnia wtedy warunki techniczne określone w przepisach prawa budowlanego i zapewnia komfort użytkowania pomieszczenia. W przypadkach, gdy strych jest niski można można wykonać podwyższenie poprzez zmianę wysokości ściany kolankowej i podniesienie dachu – taki zabieg jest kosztowny i nie zawsze możliwy, zwłaszcza, gdy nie jest do tego dostosowana konstrukcja budynku.

Kompleksowa usługa zabudowy poddasza

Zabudowa poddasza – oferta

W skład naszej oferty zabudowy poddasza wchodzi:

  • pomoc w przygotowaniu formalności związanych z adaptacją poddasza
  • prace termoizolacyjne
  • prace montażowe
  • prace wykończeniowe

Jeżeli Twoje poddasze jest nietypowe lub też nie wiesz na co się zdecydować – zachęcamy do skorzystania bezpośrednio z naszego doradztwa telefonicznego.

Zamów bezpłatną wycenę

Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź przy wykorzystaniu formularza kontaktowego