Ocieplanie celulozą – warto wiedzieć
Celulozę przeznaczoną do wdmuchiwania pod ciśnieniem sprzedaje się wraz z usługą. Wykonawca zapewnia specjalistyczną maszynę wyposażoną w przewód z odpowiednimi końcówkami, podającą granulat celulozowy pod ciśnieniem – z możliwością sterowania szybkością i siłą jego wtłaczania (tj. z dynamiczną regulacją ciśnienia).
W przeciwieństwie do wełny mineralnej, która wykorzystywana do ocieplania poddasza znajduje się jedynie w większości między krokwiami, granulat celulozowy możemy wdmuchać od strony wnętrza domu bezpośrednio za płyty kartonowo gipsowe. Celem osiągnięcia poprawy komfortu cieplnego, szczelina za płytami nie powinna być węższa niż 4-6 cm.
Prace dociepleniowe rozpoczyna się od wywiercenia w płytach otworów o średnicy +-5 cm. Powinno się je wykonać w odstępach 60-100 cm. Natomiast ich gęstość zależy od tego, jak dużo wolnej przestrzeni znajduje się za płytami oraz czy jest tam folia paroizolacyjna. Jeżeli miejsca jest mało i nie ma folii to otwory wykonywane są gęściej. W przeciwnym wypadku otwory wykonuje się rzadziej.
Zdarzają się również przypadki, kiedy folia znajduje się tuż pod płytami i trzeba zrobić w niej dziurę – naprawy takich uszkodzeń raczej się nie wykonuje, ponieważ jest to czasochłonne. Na ratunek przychodzi nam właściwość buforowania wilgoci przez celulozę, której niewielkie ilości pary wodnej nie szkodą.
Zamów bezpłatną wycenę już dziś
Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem +48 574 286 277 bądź za pomocą formularza kontaktowego.