SPRAWDZONA TERMOIZOLACJA

Celuloza – uniwersalny materiał docieplający

Budując dom musimy zwrócić uwagę również na trwałość wykorzystywanych rozwiązań – dotyczy to również izolacji termicznej. Prawidłowo zagęszczony granulat celulozy nie osiądzie, ani nie obsunie się w przegrodzie, nie straci też swoich właściwości termicznych. Minimalna trwałość użytkowa izolacji może sięgać nawet do 50 lat. 

Istotnym atutem takiej metody ocieplania jest uzyskanie odpowiedniej gęstości wdmuchiwanego materiału praz brak odpadów powstających w trakcie instalacji. 

Ocieplanie domów celulozą metodą wdmuchiwania pozwala stworzyć zdrowy mikroklimat pomieszczeń. Materiał umożliwia i reguluje zachodzenie zjawiska dyfuzji pary wodnej, co zapobiega pozostawaniu wilgoci w budynku i chroni jego konstrukcję przed grzybami i pleśnią. 

W przypadku pożaru celuloza tworzy ochronną barierę realnie opóźniającą rozprzestrzenianie się ognia. Nie wydziela szkodliwych oparów, ani niebezpiecznych skroplin, lecz ulega zwęgleniu. Klasyfikacja reakcji na ogień charakteryzuje go jako materiał niezapalny (klasa B-s2, d0). 

Należy pamiętać, że celuloza to materiał, który pozwala uzyskać standard domu energooszczędnego lub pasywnego.  

 

Zamów bezpłatną wycenę już dziś

Skontaktuj się z nami telefonicznie pod numerem +48 574 286 277 bądź za pomocą formularza kontaktowego.