Kamera termowizyjna a mostki termiczne

Kontrola izolacji termicznej

Kontrola stanu izolacji termicznej kamerą termowizyjną pokaże, w którym miejscu wymagana jest naprawa ocieplenia poddasza. Kwestia ta tyczy się zwłaszcza termoizolacji wykonanej tradycyjnymi metodami – z płatów wełny mineralnej lub styropianu.

Każda, nawet najstaranniej wykonana termoizolacja poddasza z materiałów tradycyjnych posiada mostki termiczne, obniżające jej efektywność. Co więcej z biegiem czasu wszelkie szczeliny i ubytki zwiększają się. Rezultatem tego jest są znaczne ubytki ciepła.

Czy kontrola izolacji jest potrzebna?

Częste błędy przy termoizolacji

Często popełniane błędy termoizolacji poddasza, to:

  • brak odpowiedniego spasowania płyt z wełny mineralnej do ocieplanej powierzchni,
  • ubytki izolacji w przegrodach, wynikające ze starzenia się wykorzystanego materiału lub niedokładności w jego mocowaniu,
  • niepoprawnie zaizolowana murłata,
  • nader cienka warstwa materiału izolacyjnego w stosunku do wymaganych parametrów przenikalności ciepła.

W każdej z wymienionych sytuacji konieczna jest naprawa ocieplenia i usunięcie wad.

Metoda wdmuchiwania celulozy

Naprawa cieplna poddasza

Naprawa termoizolacyjna metodą wdmuchiwania celulozy jest przede wszystkim bardzo skuteczna i szybka, co więcej nie jest konieczne wykonywanie demontażu poszycia poddasza. Wykonywanych jest kilka małych otworów, przez które podawana jest celuloza. Zdarza się, że konieczne jest uzupełnienie izolacji od zewnątrz, w takiej sytuacji wystarcza nam demontaż dachówek.

Przed naprawą ocieplenia poddasza oraz po jego zakończeniu wykonujemy badanie efektywności izolacji badaniem termowizyjnym. Nie jesteś przekonany, czy badanie termowizyjne jest dla Ciebie? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy służą fachową poradą.

Zamów kontrolę izolacji termicznej

Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź za pomocą formularza kontaktowego