Skuteczny sposób docieplenia

Izolacja termiczna na lata

Izolacja termiczna budynku jest bardzo istotna, gdyż ma bezpośrednie przełożenie na komfortowe użytkowanie domu. Na polskim rynku mamy do wyboru wiele materiałów izolacyjnych, zarówno tradycyjne – wełna mineralna – bardziej nowoczesne – pianka poliuretanowa – jak w porównaniu do nich sprawdza się ocieplanie metodą wdmuchiwania celulozy?

Czym jest wełna celulozowa?

Celuloza metodą wdmuchiwaną

Jest ekologiczna. Wełna celulozowa, często zwana odmiennie watą celulozową, powstaje w wyniku recyklingu, a jej głównym składnikiem jest celuloza pochodząca z przemiału makulatury.

Jest ognioodporna. Produkt początkowo wywodzący się z makulatury wbrew przekonaniom jest wysoce odporny na ogień. Włókna w trakcie przetworzenia podlegają impregnacji przy użyciu specjalnych środków solnych. Wdmuchiwanie izolacji z celulozy jest więc całkowicie bezpieczne.

Jest elastyczna. Docieplenie celulozą posiada bardzo podobne parametry do wełny mineralnej. Jednakże wata celulozowa, w odróżnieniu od wełny mineralnej, zdecydowanie lepiej przylega do konstrukcji budynku. Izolacja jest dzięki temu bardziej doszczelniona.

Jest szczelna. W trakcie srogiej zimy w przeciwieństwie do swoich zamienników nie przepuszcza podmuchów wietrznych, zapewniając najwyższy komfort dla domowników.

Na czym polega wdmuchiwanie celulozy?

Proces docieplania


Dokładna izolacja

Dzięki swoim elastycznym właściwościom celuloza zapewnia dokładną izolację poddasza

Likwidacja mostków termicznych

Dodatkowo, ze względu na swoją strukturę jest idealnym materiałem do uzupełniania braków w izolacji poddaszy i ścian

Zamów bezpłatną wycenę już dziś

Skontaktuj się z nami telefonicznie bądź za pomocą formularza kontaktowego.